پنجشنبه 1 فروردين 1398   15:47:53
14:121397/12/8 چهارشنبه
آغاز مشارکت و همکاری علمی دانشگاه صنعتی شیراز و منطقه پنج عملیات انتقال گاز ایران

 
یک گروه هفت نفره به سرپرستی معاونت پژوهش و فن آوری دانشگاه صنعتی شیراز از تاسیسات تقویت فشار گاز فراشبند به منظور بازدید تخصصی دیدن نمودند.
به گزارش روابط عمومی منطقه پنج عملیات، مدیر منطقه، با اعلام این خبر افزود: در این دیدار اولویت های تحقیقاتی مشخص و تشکیل تیم های تخصصی جهت ارایه اهداف تحقیقاتی نهایی مورد بررسی قرار گرفت.
وی اضافه نمود: تعداد 18 مورد به عنوان زمینه های بالقوه همکاری مشخص و به منطقه پیشنهاد گردیده است.
فرخی با اشاره به بعضی از نمونه پیشنهادها، تصریح کرد: به سازی مکانیکی و موادی اگزوز توربین های فراشبند10 به منظور کاهش تنش های ناشی از انبساط حرارتی و مطالعه و بررسی و ارایه راه کار جهت ضد انفجار کردن تجهیزات مختلف از جمله پیشنهادهای رسیده است.
وی در ادامه افزود: مطالعه و ارایه راه کارهای نوین و به روز مخابره اطلاعات مربوط به خطوط لوله، افزایش عمر سایکلون اسکرابر و پیشگیری، از آسیب دیدگی توربوژنراتورهای تاسیسات تقویت فشار گاز فراشبند از سایر پیشنهادهای مطالعاتی است.
وی ادامه داد: در زمینه زیست محیطی نیز زمینه های مناسبی برای همکاری پژوهشی با دانشگاه فراهم شده که از آن جمله جایگزین نمودن موتور الکتریکی به جای استارتر گازی در توربین های NP و بررسی منشاء ایجاد پودر سیاه در خطوط لوله است.
مهندس فرخی خاطر نشان کرد: بدون شک همکاری صنعت با دانشگاه که با شرایط فعلی وارد فاز جدیدی شده است، زمینه گشایش در افزایش کیفیت، بهره وری و بهبود مستمر خواهد شد و منطقه پنج نیز  با قدرت تمام این مسیر را ادامه خواهد داد.
مدیر منطقه پنج عملیات، در پایان از واحد پژوهش معاونت مهندسی و خدمات فنی منطقه، به جهت تلاش علمی تشکر و  از همکاری شایسته دانشگاه صنعتی شیراز نیز تقدیر به عمل آورد.
تاریخ به روز رسانی:.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
خانه | بازگشت |

زیرپورتال منطقه 5 عملیات انتقال گاز
مجری سایت : شرکت سیگما