صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

به دست متخصصان منطقه پنج صورت پذیرفت

تعویض شیر 56 اینچ دریافت توپک در تاسیسات تقویت فشار گاز فراشبند 2 منطقه پنج عملیات انتقال گاز ایران

مدیر منطقه پنج عملیات انتقال گاز از انجام موفق پروژه تعویض شیر سایز بزرگ گیرنده توپک در تاسیسات تقویت فشار گاز فراشبند 2 خبر داد.

مدیر منطقه پنج عملیات انتقال گاز از انجام موفق پروژه تعویض شیر سایز بزرگ گیرنده توپک در تاسیسات تقویت فشار گاز فراشبند 2 خبر داد.
به گزارش روابط عمومی منطقه پنج عملیات، ولی اله فرخی، با اعلام این خبر افزود: به دلیل خوردگی زیاد و آسیب دیدگی در قسمت توپی شیر گیرنده توپک، نشتی زیادی در این شیر به وجود آمده بود که مانع بزرگی در پیگرانی تمیز کننده و هوشمند محسوب می شد و ریسک این عملیات ها به شدت افزایش یافته بود.
وی اضافه نمود: با اخذ مجوزهای لازم، یک عدد شیر 56 اینچ که از قبل با تنظیم و تغییرات در عملگر شیر و تست هیدرواستاتیک شده بود، با شیر قدیمی معیوب تعویض شد.
مدیر منطقه پنج، با اشاره به جزییات این عملیات، تصریح کرد: با تخلیه بخشی از خط لوله و از سرویس خارج نمودن تاسیسات فراشبند 2و10، عملیات برشکاری برروی خط اصلی صورت پذیرفت، شیر در محل مورد نظر نصب گردید.
وی در ادامه افزود: با انجام تست رادیوگرافی و تایید جوش های انجام شده، نصب و راه اندازی کامل شیر با موفقیت صورت پذیرفت.
فرخی خاطر نشان کرد: با توجه به عدم تخلیه گاز، عدم فشارگیری مخزن گیرنده توپک و کاهش ریسک پیگرانی، این عملیات تاثیر به سزایی در حفظ محیط زیست و ارتقای ایمنی خواهد داشت. و یکی از دغدغه های چندین ساله منطقه مرتفع گردید.
مدیر منطقه پنج عملیات در پایان از کارکنان معاونت عملیات خطوط لوله منطقه پنج عملیات و تاسیسات تقویت فشار گاز فراشبند به جهت تلاش در انجام ایمن و موفق این عملیات، تشکر و تقدیر به عمل آورد.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/03/27 - ١٥:٥٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 117

خروج
تصاویر منتخب