صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار منطقه 5 


نسخه چاپي

آغاز مشارکت و همکاری علمی دانشگاه صنعتی شیراز و منطقه پنج عملیات انتقال گاز ایران

آغاز مشارکت و همکاری علمی دانشگاه صنعتی شیراز و منطقه پنج عملیات انتقال گاز ایران

یک گروه هفت نفره به سرپرستی معاونت پژوهش و فن آوری دانشگاه صنعتی شیراز از تاسیسات تقویت فشار گاز فراشبند به منظور بازدید تخصصی دیدن نمودند.
به گزارش روابط عمومی منطقه پنج عملیات، مدیر منطقه، با اعلام این خبر افزود: در این دیدار اولویت های تحقیقاتی مشخص و تشکیل تیم های تخصصی جهت ارایه اهداف تحقیقاتی نهایی مورد بررسی قرار گرفت.
وی اضافه نمود: تعداد 18 مورد به عنوان زمینه های بالقوه همکاری مشخص و به منطقه پیشنهاد گردیده است.
فرخی با اشاره به بعضی از نمونه پیشنهادها، تصریح کرد: به سازی مکانیکی و موادی اگزوز توربین های فراشبند10 به منظور کاهش تنش های ناشی از انبساط حرارتی و مطالعه و بررسی و ارایه راه کار جهت ضد انفجار کردن تجهیزات مختلف از جمله پیشنهادهای رسیده است.
وی در ادامه افزود: مطالعه و ارایه راه کارهای نوین و به روز مخابره اطلاعات مربوط به خطوط لوله، افزایش عمر سایکلون اسکرابر و پیشگیری، از آسیب دیدگی توربوژنراتورهای تاسیسات تقویت فشار گاز فراشبند از سایر پیشنهادهای مطالعاتی است.
وی ادامه داد: در زمینه زیست محیطی نیز زمینه های مناسبی برای همکاری پژوهشی با دانشگاه فراهم شده که از آن جمله جایگزین نمودن موتور الکتریکی به جای استارتر گازی در توربین های NP و بررسی منشاء ایجاد پودر سیاه در خطوط لوله است.
مهندس فرخی خاطر نشان کرد: بدون شک همکاری صنعت با دانشگاه که با شرایط فعلی وارد فاز جدیدی شده است، زمینه گشایش در افزایش کیفیت، بهره وری و بهبود مستمر خواهد شد و منطقه پنج نیز با قدرت تمام این مسیر را ادامه خواهد داد.
مدیر منطقه پنج عملیات، در پایان از واحد پژوهش معاونت مهندسی و خدمات فنی منطقه، به جهت تلاش علمی تشکر و از همکاری شایسته دانشگاه صنعتی شیراز نیز تقدیر به عمل آورد.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/12/28 - ١٤:٠٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 91

خروج
تصاویر منتخب