صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار منطقه 5 


نسخه چاپي

به منظور ارتقای ایمنی و حفظ محیط زیست، پروژه تعویض اتصال عایقی خط سوم سراسری در ایستگاه تقویت فشار گاز نورآباد منطقه پنج عملیات انتقال گاز با موفقیت پایان یافت

پروژه تعویض اتصال عایقی ( Insulating Joint ) خط سوم سراسری، با 236 اینچ قطر برشکاری سرد، ایزولاسیون و جوشکاری و 684 اینچ قطربرشکاری گرم و انجام 448 اینچ قطر جوشکاری با موفقیت پایان یافت.

پروژه تعویض اتصال عایقی ( Insulating Joint ) خط سوم سراسری، با 236 اینچ قطر برشکاری سرد، ایزولاسیون و جوشکاری و 684 اینچ قطربرشکاری گرم و انجام 448 اینچ قطر جوشکاری با موفقیت پایان یافت.
به گزارش روابط عمومی منطقه پنج عملیات انتقال گاز ایران، مهندس ولی اله فرخی مدیر منطقه با اعلام این خبر افزود: با توجه به گزارش واحد نشت یابی منطقه مربوط به ایستگاه نورآباد 3، برنامه تعمیرات با توجه به حساسیت و ضرورت انجام این عملیات و همچنین محدودیت زمانی توقف خط سراسری، در دستور کار واحد عملیات ساختمانی خطوط لوله قرار گرفت.
وی اضافه نمود: این کار با رویکرد ارتقای ایمنی و حفظ محیط زیست و پس از بررسی میدانی و انجام برنامه ریزی و ارزیابی کار توسط کارشناسان واحد عملیات ساختمانی و مرکز بهره برداری خط لوله نورآباد، در مدت شش روز کاری انجام شد.
فرخی با اشاره به تدابیر ایمنی و مشکلات فرا رو، تصریح کرد: با تدابیر ایمنی انجام شده از جمله نصب گس بال و ایجاد دیوار حائل گچی و با وجود مشکلاتی نظیر محدودیت فضای نصب و تنش های اعمال شده روی خط لوله، این پروژه در بازه زمانی پیش بینی شده برای هردو قسمت ورودی و خروجی تاسیسات به همت و تلاش همکاران با موفقیت به پایان رسید.
وی با برشمردن اقدامات در عملیات اصلی، ادامه داد: انجام جلسات هماهنگی و برگزاری جلسه T.B.M با کلیه عوامل اجرایی، تخلیه گاز خط لوله سوم و تغییر آرایش شیرها و 224 اینچ قطر برشکاری سرد در ورودی و خروجی ایستگاه، انجام 4دیوار گچی و عایق برداری، برشکاری گرم، آماده سازی و سنگ زنی ،گونیا و اندازه کردن، نصب و فیتاپ اتصال عایقی و انجام جوشکاری از جمله اقدامات حین عملیات بوده است.
فرخی خاطر نشان کرد : همچنین انجام برشکاری سرد و ایجاد دیوار گچی روی لاین سوخت ایستگاه، انجام برشکاری گرم و فیتاپ شیر 6 اینچ و انجام جوشکاری و رادیو گرافی نیز همزمان با این عملیات انجام شده است.
وی در پایان از کارکنان منطقه پنج عملیات انتقال گاز و کلیه واحدهای عملیاتی و خدمات پشتیبانی اعم از مرکز بهربرداری خط لوله و تاسیسات نورآباد، دیسپچیگ، شیرهای خودکار، ایمنی، مهندسی، بازرسی فنی و سایر افرادی که در اجرای موفق و بدون حادثه این پروژه یاری رسانده اند، تشکر و تقدیر به عمل آورد.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/04/09 - ١٣:٥٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 107

خروج
تصاویر منتخب